Rena Bard
RUMBA
2003 SP

Rumba to szybki taniec towarzyski wywodzący się z Kuby, nazywana jest tańcem namiętności, czy też tańcem miłości i chyba szybkie takty tego tańca brzmią w głowie naszej Rumby. Jest ona równie szybka i impulsywna w swych poczynaniach, ale niestety rytm, który brzmi w jej głowie dla nas niestety nie jest słyszalny, co w znacznym stopniu utrudnia dokładne zgranie się z tym koniem. Są jednak tacy, którym to nie sprawia trudności, być może w ich głowie również rozbrzmiewa jakiś latynoski taniec, dlatego to im należy oddać głos:

Rumba to śliczny koń o ruchach pełnych gracji. Śmiem twierdzić, że to najpiękniejszy koń w naszej stajni. Jest młodziutka i niewiele jeszcze potrafi, ale przy jej zdolnościach na pewno zaległości w wykształceniu szybko nadgoni. Zamiłowanie do prędkości odziedziczyła zapewne po tacie arabie. Nie jest łatwa w prowadzeniu i sprawia problemy mniej doświadczonym jeźdźcom. Nosi miękko, ale jest trochę nerwowa, czemu należy przypisać potknięcia i szarpnięcia, które czynią jazdę mniej komfortową. Ma jednak wielu miłośników. W stajni jest ufna, posłuszna i łagodna.
MS

Rumba to niewielka, acz urodziwa, młoda klacz maści gniadej, zakupiona przez nasz klub na wiosnę 2007 roku. Choć jeźdźcom zdarza się mieć z nią problemy, bo jak na młodego konia przystało, czasami nie wie o co chodzi w tych wszystkich drążkach, woltach, zagalopowaniach i zatrzymaniach,to już nasza w tym głowa, żeby ten młody koń wykorzystał swój zapał i chęci do pracy, by przeistoczył się we wspaniałego wierzchowca, który godnie dołączy do grona naszych klubowych ulubieńców. Jeśli chodzi natomiast o urok i wdzięk, ta młoda kobyłka zdążyła już podbić niejedno z naszych serc!
UD