Katoda Effendi
KENIA
1997 XO

 

Kenia - portret

Przepiekna, zdrowa i bardzo drobna klacz. Wydawać by się mogło, że również miła i potulna. Faktycznie, ale jak każdy ma swoje "gorsze dni". Bardzo wygodna i łatwa w jeździe, chodz jej postawa z głową w chmurach nie pozwala na zebranie. Lubi skakać przez przeszkody i przychodzi jej to z łatwością. Jako jeden z niewielu koni w stajni nadaje sie pod siodło damskie. Siostra Kaszmira i Kwadry, jeden z trzech pierwszych źrebaków urodzonych w klubie. Ponad 160cm w kłębie.

HL

Córka Katody, siostra Kwadry i Kaszmira, jeden z pierwszych źrebaków naszej stajni. Po przejściu Sakara na emeryturę niezaprzeczalnie najszybszy z tabunowych rumaków. Potrafi dostarczyć wiele radości i satysfakcji nie tylko miłośnikom prędkości w terenie, ale również pasjonatom skoków przez przeszkody.

IK

Kenia - ta niewielka klacz, dla klubu bardzo zasłużona i przez jeźdźców lubiana, jest siostrą Kwadry i Kaszmira oraz mamą nieokiełznanego ogiera Kaira. Wykazuje wielki talent skokowy i choć skakać dużo i wysoko nie może(wszak jesteśmy klubem rekreacyjnym), daje z siebie wszystko na jazdach, a w zawodach zajmuje zwykle bardzo wysokie miejsca. Jest nie tylko skoczna i zwinna, ale także niezwykle szybka, co nieraz przemawiało za uczynieniem ją lisem podczas corocznie w klubie organizowanym Hubertusie. Jazdy na jej grzbiecie satysfakcjonują nie tylko zaawansowanych, ale także początkujących jeźdców. Nikogo skrzywdzić by nie chciała, ale często denerwuje się przy czyszczeniu, gdyż najwyraźniej ma łaskotki. No cóż. Każda kobieta, miewa humorki.

UD

GALERIA Kenia w pełnej krasie