Dnia 22.05.2016 odbył się kolejny HIPORAJD, czyli rajd konny dla dzieci niepełnosprawnych korzystających z zajęć hipoterapii w naszym ośrodku. Impreza skierowana była także do rodzin pacjentów.

W rajdzie uczestniczyły dwie grupy jeździeckie. Pierwsza z nich to dzieci jadące ze stajni na łąkę na Bielanach, drugą stanowiły dzieci wracające z miejsca pikniku do stajni. Cały rajd odbywał się stępem, dla pełnego bezpieczeństwa konie były prowadzone przez cały czas, a jeźdźcy asekurowani. Pacjenci mieli okazję pokonać znaczną trasę podczas, której siedząc na koniu pokonywali wzniesienia terenu, czy uczyli się przejazdu pod niskimi gałęziami. Jeźdźcy z pomocą instruktorów i wolontariuszy opiekowali się także swoimi wierzchowcami- nie tylko jechali, ale tak jak podczas prawdziwych rajdów musieli po przejeździe napoić konie, rozsiodłać i wypuścić na popas.
Na miejscu docelowym (Łąka na Bielanach) jeźdźcy spotkali się ze swoimi rodzinami i pozostałymi uczestnikami rajdu. Wszyscy uczestniczyli w integracyjnym Pikniku Rodzinnym podczas którego odbyło się wspólne grillowanie oraz gry i zabawy plenerowe (Zabawa ekologiczna – rozpoznawanie gatunków chronionych oraz gra w piłkę, lotki itp). W tym roku dodatkowo przygotowany został ekologiczny, zdrowy poczęstunek w ramach edukacji ekologicznej. Każdy uczestnik dostał też pamiątkowe Flo.

 

zdjęcia z rajdu