W niedzielę, 24 kwietnia, na terenie naszego Ośrodka odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Tym razem uczestnicy naszych zajęć mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach skokowych.

Prognozy pogody na ten dzień nie były najlepsze, ale trzeba przyznać, że aura w swej nieprzychylności, potraktowała nas dość łaskawie. Ulewy nas omijały, przez większość czasu nie padało, a do niektórych nawet uśmiechnęło się słońce. Temperatura też była raczej niska, ale emocje, które zgotowali nam zawodnicy rozgrzewały wszystkich i jakoś przetrwaliśmy te kilka godzin.
Jako pierwszy przystąpili do rywalizacji bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie klasy L, w nim przeszkody sięgały 80cm, a konkurs odbyła się na zasadach konkursu dwufazowego. W pierwszej fazie zawodnicy mieli do pokonania 7 przeszkód, jeśli tą fazę zakończyli bez punktów karnych, czekał ich bonus w postaci kolejnych 6 przeszkód, czyli jak łatwo policzyć, najlepsi musieli pokonać aż 13 przeszkód. To spory wysiłek, tak dla koni, jak i dla jeźdźców. Konkurs był naprawdę trudny, o czym najłatwiej przekonać się patrząc w wyniki, do drugiej fazy przeszło tylko 17 jeźdźców spośród 31 startujących, nie ukończyło konkursu aż 8 zawodników! Tym większe brawa dla zwycięzców, a było ich kilku, bo w konkursie tym wyróżniono trzy klasyfikacje. W klasyfikacji seniorów zwyciężyła Karolina Łakomy na Rubmie, druga była Justyna Luzar na Darze, a trzeci był Krzysztof Dąbrówka na Yodzie ze Stajni w Nawojowej. Wśród juniorów najlepsza okazała się Oliwia Fudali na Darze, która wyprzedziła Justynę Wróbel na Gardzie i Julkę Strzelichowską na Rumbie. W tym konkursie zaprezentowali się nam też instruktorzy z różnych klubów i mieli osobną klasyfikację. Wśród nich wygrała instruktorka z naszego klubu, Magda Romanowicz na Jagodzie! Drugie miejsce zajęła Natalia Mikoś na Bajorze, a trzecia była Alicja Furtak na Yodzie, która tym razem reprezentowała barwy Stajni Nawojowa, podobnie jak Natalia.
Po pasjonujących zmaganiach skoczków, publiczności zaprezentowali się nasi najjmłodsi jeźdźcy oraz uczestnicy zajęć hipoterapii. Spróbowali oni swych sił w konkursie młodego jeźdźca. Tu ilość przeszkód była trochę mniejsza i przede wszystkim były one znacznie niższe, a niektóre nawet całkiem płaskie. Mimo to emocji nie brakowało, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego przejazdu. W klasyfikacji zawodników, którzy prowadzili samodzielnie swojego konia, wygrała Natalia Jurkowska na Rohanie, druga była Marysia Orkisz na Rundzie, a trzeci Tomek Jędrys na Eliocie. Wśród tych, którym delikatnie pomagano w prowadzeniu koni, zwyciężyła Gabrysia Krawczyk na koniu Figaro, tuż za nią uplasował się Patryk Wójcik na Gardzie, a trzecie miejsce uzyskała Justyna Łącka na Wolcie.
Całe zawody zakończyła rywalizacja w konkursie klasy LL. Ten konkurs odbywał się na takich samych zasadach jak konkurs klasy L, tylko wysokość przeszkód była mniejsza i sięgały one 60cm. Tu również wyróżniono dwie klasy, czyli seniorów i juniorów. Oczywiście z racji specyfiki tego konkursu, przeważali w nim juniorzy, wśród nich najlepsza okazała się Martyna Sokołowska na Newadzie, drugi czas uzyskała Julia Maśkiewicz, a trzeci Dominika Jakubowska, obie jechały na Eliocie. Klasyfikację seniorów zdominowały Julki na Rohanie, lepsza okazała się Julka Goerlich, która o kilka sekund wyprzedziła Julkę Idzik.

zdjęcia - konkurs młodego jeźdźca

zdjęcia - konkurs klasy LL

zdjęcia - konkurs klasy L

zobacz pełne wyniki