Tegoroczny Piknik Niepodległości przeszedł do przeszłości!

Podobnie jak w zeszłym roku, spotkaliśmy się trochę później niż zwykle, tym razem była to sobota 18 listopada! Oczywiście nie zmieniły sie cele tego spotkania, bo to oczywiste, że przybywam tutaj, aby oddać hołd tym, którzy przez lata walczyli o odzyskanie przez Polskę niepodległości! 
Uczestnicy Pikniku przybyli do stajni w okolicach godziny 10, trzeba aby należycie przygotować konie, ale i siebie, to tego świątecznego dnia. Musieli też zmierzyć się z odczytem map, co w dobie gps'a nie dla wszystkich jest takie proste. Mapa i jej znajomość to jedno, ale potem trzeba to umieć wykorzystać w terenie, ale tym razem nie było z tym większych trudności i wszystkie patrole trafiły pod Kopiec, i to nawet na właściwą godzinę, a po drodze udało im się, z lepszym lub gorszym skutkiem, wykonać wszystkie czekając na nich zadaniach. Pod Kopcem Piłsudskiego, gdzie dotarły wszystkie zaproszone osoby oraz rodziny uczestników, mogliśmy wspólnie odśpiewać kilka patriotycznych pieśni, a także złożyć wieńce u stóp Kopca. 
Druga część imprezy tym razem odbyła się w Forcie 39 Olszanica, tam atmosfera sprzyja takim wydarzeniom, a ze ścian patrzy na uczestników sam marszałek Piłsudski! Patrzył pewie z podziwem na tak liczne grono uczestników, ale i z lekką zazdrością, bo przecież wszyscy raczyli się pysznym żurkiem i ciastami, a z nim nie podzielił się nikt! Tu nastąpiło też ogłoszenie ostatecznych wyników rywalizacji patroli, które wzięły udział w naszej imprezie. Jak zwykle o końcowej kolejności decydowały ułamki punktów, co nie dziwi przy tak wyrównanym poziomie startujących. 
A oto ostateczne wyniki rywalizacji:
I miejsce patrol w składzie:
Zuza Pietsch
Gabrysia Ptak
Misia Strzała
II miejsce patrol w składzie:
Tomasz Bogacz
Paweł Kot
Aleksander Piegdoń
III miejsce patrol w składzie:
Jagna Gierlach
Amelia Nędzka
Weronika Nowak
Marcelina Płatek
IV miejsce patrol w składzie:
Sara Furman
Karolina Świerczyńska
Hania Zdeb


Wszystkim jednak należą się gratulacje, bo wszystkie dziewczyny i chłopaki świetnie się przygotowali i zobaczymy jak kolejność będzie za rok!

ZDJĘCIA Z PIKNIKU:

cz.1

cz.2