24 kwietnia odbyły się kolejne zawody skokowe w naszym klubie.

Z pogodą było różnie, były momenty, w których zdawało się, że to jednak zawody jesienne, ale na szczęście były też chwile, w których mogliśmy cieszyć się prawdziwie wiosenną pogodą. Kto miał szczęście, skończył zawody na sucho, kto miał go mniej, miał też sporo rzeczy do suszenia, ale tak to już w kwietniu bywa, przecież każdy z nas wie, że "kwiecień plecień, wciąż przeplata". Różnie też było z formą zawodników i koni, najwyraźniej niekorzystny biorytm wpłyną na sporą ilość eliminacji, byli też tacy, którym żaden biorytm nie straszny i spisali się znakomicie, co widać po osiągniętych wynikach!
Rozegrano dwa konkursy, jako pierwsi do zmagań przystąpili startujący w konkursie klasy L, a w końcowych wynikach tego konkursu wyróżniono dwie kategorie wiekowe. Wśród seniorów najlepsza była Justyna Wróbel na Jagodzie, podobnie jak w zeszłym roku - brawo! Drugie miejsce zajęła Gabrysia Guzgan na Buszlu, a trzeci był Kuba Powroźnik, również na Buszlu. Wśród tych trochę młodszych, czyli w kategorii junior, najlepsza okazała się Iga Michalik na Rycynie, ona też uzyskała najlepszy czas zawodów w tym konkursie! Drugie miejsce przypadło Karolinie Śmiałek na Cycero, a trzecie Magdzie Galus na Rycynie.
Po krótkiej przerwie potrzebnej na przebudowę parkuru, przystąpili do rywalizacji jeźdźcy, którzy postanowili spróbować swych sił w niższym konkursie. Tu również dokonano podziału na grupę seniorów i juniorów. Widać, że wiek ma wpływ na odczuwanie niedogodności biorytmów, bo wśród tych straszych sklasyfikowano tylko jedną zawodniczkę i tym samym stała się zwyciężczynią konkursu klasy LL w kategorii senior, brawa dla Sary Kozdęby-Łojek na Eliocie! Młodszym poszło lepiej, tu nie było tak wielu eliminacji, a człowe zawodniczki stoczyły wyrównaną walkę. Najszybsza była Gabrysia Wójcik na Jagodzie, która o kilka sekund wyprzedziła inne zawodniczki tego konkursu! Wśród pozostałych zawodniczek różnice czasowe były już bardzo nieznaczne, więc setne sekundy zdecydowały o tym, że druga w rywalizacji Ewa Rys jadąca na Werze wyprzedziła zajmującą trzecie miejsce Zosię Krupczak na Rycynie. Oczywiście chwała zwycięzcom i to im składamy najmocniejsze gratulacje, ale docenić trzeba wszystkich, którzy wzięli udział w konkursach, za trud, który włożyli w przygotowania, za dzielną postawę i walkę do końca z niesprzyjającą materią.

Wyniki zawodów
Konkurs klasy L:
Kat.senior
1. Justyna Wróbel – Jagoda
2. Gabrysia Guzgan – Buszel
3. Kuba Powroźnik – Buszel
4. Agnieszka Domagała – Werano
5. Agnieszka Kołodziejczyk - Buszel
6. Wiktoria Gwiazda – Rohan
7. Dominika Jakubowska – Iskra
8. Dominika Toboła – Wera

Magda Romanowicz – Wektor(eliminacja)
Kasia Sikończyk – Iskra(eliminacja)
Maria Fugiel – Wal(eliminacja)

Kat.junior
1. Iga Michalik – Rycyna
2. Karolina Śmiałek – Cycero
3. Magda Galus – Rycyna
4. Zofia Moczurad – Cycero

Magda Cichopek – Gracja(eliminacja)
Maja Hernik – Gracja(eliminacja)

Konkurs klady LL:
Kat.senior

1. Sara Kozdęba-Łojek – Eliot

Kornelia Kapusta – Lala(eliminacja)
Alek Walczy – La Plaris(eliminacja)
Karolina Majtyka – Karino(eliminacja)
Irena Worobkiewicz – Wektor(eliminacja)
Zuza Kowal – La Plaris(eliminacja)
Pola Przybylska – Gruzja(poza konkursem)

Kat.junior
1. Gabrysia Wójcik – Jagoda
2. Ewa Rys – Wera
3. Zosia Krupczak – Rycyna
4. Gabrysia Burda-Strąg – Jagoda
5. Lidia Bożek – Rohan
6. Nikola Grzegorska – Eliot
7. Ania Orzechowska – Rohan
8. Nela Łagocka – Werano
9. Kinga Kołodziejczyk – Karino
10. Matylda Ciechanowska – Werano
11-13. Zuza Buszko – Lala
11-13. Alicja Kurek – Lala
11-13. Iwona Woźniak – Wera
14. Ola Książek – Cycero

Maria Orkisz - Wektor(eliminacja)
Kasia Sobstel - Eliot(eliminacja)

Zdjęcia z zawodów:

konkurs klasy L

konkurs klasy LL