To był piękny dzień i bardzo pracowity!

W samo południe, w sobotę 10 kwietnia na terenie naszego klubu zebrało się spore grono osób, chcących wziąć udzał w tradycyjnej akcji Sprzątanie Świata! Pogoda zdecydowanie sprzyjała, ciepło i słonecznie, to zdecydowanie zachęcało do pracy i wprawiało w dobry humor. Po krótkim wyjaśnienie celów i obszaru naszych działań, w małych  5-osobowych grupach wszyscy ruszyil w teren. Skupiliśmy się na najbliższej okolicy, na sąsiadujących z nami polach i łąkach, część grup poszła też do Lasku Wolskiego. Niestety, wszystkie grupy napotakły na swojej drodze spore ilości śmieci i wszyscy mieli pełne ręce roboty, a po paru godzinach zapełnione wszystkie worki! To przerażające, przecież od wielu lat organizujemy te akcje i nie jesteśmy jedyną grupą, która na tym terenie podejmuje takie wysiłki, a wciąż mamy, co robić! Kiedy to się zmieni? Kiedy ludzie zmądrzeją na tyle, że nasze akcje staną się bezcelowe? 
Na szczęście są też mądrzy ludzie, którym dobro tego Świata leży na sercu i do takich ludzi należy niewątpliwie spore grono naszych klubowiczów, którzy podjęli tę inicjatywę i zdecydowali się poświęcić swój wolny czas na zbieranie śmieci - bardzo Wam za to dziękujemy! A Świat Wam tego nie zapomni! Dziękujemy też grupie ze Stowarzyszenia Nasza Olszanica, to z nimi współpracowaliśmy w tym dniu, dziękujemy Mariuszowi Strzelichowskiemu, który własnym pojazdem przewoził te góry śmieci z terenu w miejsce, z którego zostaną już zabrane przez stosowne służby! 

ZDJĘCIA Z AKCJI:

sprzątamy Świat

 

 (kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)