W niedzielę 25.04 odbyły się zawody klubowe.

 

W niedzielę, 25 kwietnia 2021 roku na terenie naszego Ośrodka rozegrane zostały Wiosenne Mistrzostwa Tabuna w skokach przez przeszkody. W zeszłym roku niestety zawody te nie doszły do skutku, jak i wiele innych rzeczy, które zostały storpedowane przez szalejącą pandemię. Tym razem się udało, choć niestety bez udziału publiczności. W tym względzie próbowaliśmy zaradzić organizując pierwszą w historii klubu transmisję on-line z zawodów. Nie mieliśmy pewności, czy uda się pokonać wszelkie trudności techniczne, dlatego zbyt mocno jej nie reklamowaliśmy, ale teraz mamy już to przetestowane, więc następnym razem będzie lepiej.
Publiczności nie mogliśmy wpuścić, ale na szczęście zawodnicy mogli wziąć udział w zawodach, w przeciwnym razie konie mogłyby się czuć lekko zawiedzione i nie wiem, czy chciałyby jechać bez swoich partnerów. I w ten sposób, szczęśliwi, choć lekko zestresowani jeźdźcy oraz niezwykle szczęśliwe konie, spotkali się o poranku, by razem przystąpić do zmagań w konkurencjach skokowych.
I tu czekała ich kolejna niespodzianka, bo ci, którzy zgłosili się do wyższych skoków, mieli okazję spróbować swych sił w konkursie wyboru przeszkód, też pierwszy raz rozgrywanym w naszym klubie, ale trzeba przyznać, że jest to formuła niezwykle ciekawa i emocjonująca. Zawodnicy przybyli do klubu już na godzinę 9, aby móc spokojnie przygotować konie, a potem siebie na udział w konkursie. Dość długo trwało oglądanie przygotowanych dla nich przeszkód, a przede wszystkim dobór optymalnej trasy, tak, aby w czasie 45 sekund zaliczyć jak najwięcej przeszkód, i to najlepiej tych najwyżej punktowanych! Konkurs taki w pewien sposób wyrównuje szanse różnych koni, mały i sprytny konik może skutecznie powalczyć z dużym i szybkim koniem. Dokładnie tak było i w tym konkursie, co prawda mówią, że to ostatni będą pierwszymi, ale u nas ta zasada nie znalazła potwierdzenia ponieważ zawody wygrała startująca jako pierwsza Justyna Wróbel, a jechała na kucyku zwanym Jagodą! Czy to zaskoczenie? Trochę tak, ale gdy dodamy, że drugie miejsce zajęła Zuza Kowal jadąca również na Jagodzie, to zaskoczenie rośnie. Obie spisały się lepiej niż faworyzowana Rumba, którą co prawda świetnie prowadziła Pola Przybylska, ale wystarczyło to tylko do zajęcia trzeciego miejsca. I jeszcze tylko wspomnę o tym, że na czwartym miejscu uplasowała się para Marysia Orkisz i …., no właśnie, i Jagoda! Gratulacje i brawa dla zawodniczek, a Jagodzie chyba należy się jakiś specjalny prezent od nich!
Po całkowitej przebudowie toru przeszkód, można było przystąpić do rywalizacji w skokach klasy LL, tu przeszkody były już trochę niższe, a przede wszystkim można je było skakać w ustalonej wcześniej kolejności, co jednak stanowi spore ułatwienie, przynajmniej dla większości jeźdźców. W tym konkursie mogliśmy obejrzeć przede wszystkim młodych zawodników, dla których ten start był pierwszym w ich karierze, ale i doświadczonych zawodników, czy też instruktorów, którzy jechali swe przejazdy na młodych i początkujących koniach, te pary startowały poza konkursem. Wśród par, których przejazd był zaliczany do rywalizacji, najlepiej spisała się Karolina Śmiałek i Gruzja, obie pojechały czysto przejazd podstawowy, a uzyskany w rozgrywce czas pozwolił im odnieść zwycięstwo. Nieznaczne, ale jednak zwycięstwo, bo tuż za nimi, jedynie o pół sekundy, uplasowała się para Gabrysia Wójcik i Cycero. Trzecie miejsce zajęła Marta Jaworska jadąca na Werze, co też dla niektórych mogłoby być niespodzianką, bo Wera nie jest uznawana za najszybszego konia, ale jak widać też potrafi dobrze skakać i szybko biegać! Czwarte miejsce w tym konkursie padło łupem Gabrieli Burdy Strąg, która dosiadała Gruzji.
Po każdym z konkursów następowała dekoracja zwycięzców, a pamiątkowe kotyliony otrzymywali wszyscy, którzy podjęli walkę i stanęli do rywalizacji w zawodach, za co należą im się wielkie gratulacje! I tu możemy kolejny raz przywołać nieśmiertelny cytat z marszałka Piłsudskiego: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”, o czym niech pamiętają jedni i drudzy!

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW:

konkurs wyboru przeszkód

konkurs klasy LL

WYNIKI KONKURSU WYBORU PRZESZKÓD:
1. JUSTYNA WRÓBEL – JAGODA
2. ZUZA KOWAL - JAGODA
3. POLA PRZYBYLSKA – RUMBA
4. MARYSIA ORKISZ – JAGODA
5. MARIA GALUS – BUSZEL
6. MAJA HERNIK – ELJOT
7. MAGDA CICHOPEK – GRACJA
8. DOMINIKA TOBOŁA – WERA
9. ANNA OCZKOWSKA – ROHAN
10. JAKUB POWROŹNIK – BUSZEL
11. ANIA JOCHYMCZYK – ELJOT
12. KATARZYNA ŁABAJ – RUMBA
13. ZOSIA MOCZURAD – WERANO
14. MAGDA GALUS – LALA
15. WIKTORIA GWIAZDA – ROHAN
16. MARIA FUGIEL – WAL
17. AGNIESZKA KOŁODZIEJCZYK – GRACJA
18. KASIA SIKOŃCZYK – WAL
19. AGNIESZKA DOMAGAŁA – WERANO
ZULA BARTMAŃSKA – WERANO(eliminacja)
KAROLINA MAJTYKA – ELJOT(eliminacja)

WYNIKI SKOKÓW KLASY LL:
1. KAROLINA ŚMIAŁEK – GRUZJA
2. GABRYSIA WÓJCIK – CYCERO
3. MARTA JAWORSKA – WERA
4. GABRYSIA BURDA STRĄG – GRUZJA
5. IGA MICHALIK – CYCERO
6. WERONIKA RYLEWICZ – ROHAN
7. ANIA ORZECHOWSKA – CYCERO
8. OLGIERD ZYTKE – RUNDA
9. KINGA KOŁODZIEJCZYK – WERA
IWONA WOŹNIAK – LALA(eliminacja)
NELA ŁAGOCKA – RUNDA(eliminacja)
EWA RYS – LALA(eliminacja)
MAGDA ROMANOWICZ - WEKTOR(poza konkursem)
JUSTYNA LUZAR – KARINO(poza konkursem)
OLIWIA ZIĘBA – RUNDA(poza konkursem)
MATEUSZ WITEK – ISKRA(poza konkursem)

 
Plan zawodów w skokach przez przeszkody
25.04.2021
9.00 - zbiórka zawodników konkursu wyższego „Z wyboru”
10.00 – oglądanie parcouru
11.00 - Rozpoczęcie konkursu Z WYBORU
ok 12.30 - Rozdanie nagród, dekoracja
12.30 – zbiórka zawodników konkursu LL
13.45 – oglądanie parcouru
14.30 – Rozpoczęcie konkursu LL
Ok. 15.30 - Rozdanie nagród, dekoracja
 
W konkurencji skoków będą rozegrane dwa konkursy – niższy na zasadach konkursu dokładności i wyższy na zasadach konkursu z wyborem przeszkód. Prosimy o konsultację z instruktorem wyboru konkursu i konia. Wpisowe wynosi 60 złotych, z czego 30 może być wpłacone w bonach, a reszta na konto MTSR SOWINIEC
MTSR „SOWINIEC” - 13 1910 1048 4005 9660 1121 0001
Termin wpłaty wpisowego do dnia 12.03 2021.