Konna gra terenowa z okazji Święta Odzyskania Niepodległości odbędzie się 9 listopada.

Klubowicze, już niedługo po raz kolejny będziecie mogli świętować odzyskanie przez nasza Ojczyznę niepodległości biorąc udział w rajdach patrolowych z wykorzystaniem wiedzy historycznej!

Zasady gry:
ETAP 1: Patrole przygotowują tablo na zadany temat historyczny -jest to etap eliminacyjny, autorzy 4 najlepszych prac wezmą udział w grze terenowe na koniach. Patrole z dalszych miejsc mogą uczestniczyć w biegu na rowerach lub pieszo. Tablo będą oceniane przez niezależne jury z MDK ”Dom Harcerza”.
TEMATY TABLO SĄ NA TABLICY OGŁOSZEŃ W ORIRK TABUN
TERMIN ODDANIA TABLO - 27.10.2019
Ogłoszenie wyników 4/5 listopad 2019
ETAP 2: Bieg terenowy: patrole konne, rowerowe i piesze będą pokonywać wyznaczoną na mapie trasę, po drodze wykonując na punktach zadania. Trasa biegu kończy się pod Kopcem Piłsudskiego, gdzie składamy hołd Marszałkowi kwiatami. Wszyscy razem wracają do stajni.
ETAP 3: Ostatnim etapem rywalizacji patroli jest zabawa-quiz historyczny, obejmujący wiedzę historyczną z okresu walki o odzyskanie niepodległości przez Polskę (zakres gimnazjalny). W ramach quizu drużyny będą zdobywać też punkty za zespołowe zaśpiewanie piosenki ułańskiej (można mieć tekst, piosenki będą przydzielane drużynom wcześniej, czyli już po zakwalifikowaniu się do patroli).
WYMAGANIA DLA UCZESTNIKÓW:
1.Wiek: 12 – 16 lat
2.Umiejętność jazdy w terenie
3.Znajomość historii Polski w powyższym zakresie
PATROLE KONNE OBOWIĄZUJE REGULAMINOWY PEŁNY STRÓJ JEŹDZIECKI
( Czarny lub ciemnogranatowy fraczek, biała bluzka/koszula, plastron lub krawat, białe bryczesy, czarne buty).

 plakpik2019