W sobotę 27 października odbył się kolejny klubowy Hubertus!

Hubertus to tradycyjny Bieg Myśliwski, zwany tak od imienia świętego Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców. W tradycji jeździeckiej jest to moment zamknięcia sezonu jeździeckiego i otwarcia sezonu myśliwskiego, stąd symboliczne polowanie na lisa. „Polowanie” polega na złapaniu lisiej kity przypiętej do ramienia uciekającego jeźdźca, który miał szczęście złapać kitę poprzedniego roku. Kita nie jest przechodnia i pozostaje jako pamiątka dla szczęśliwego zdobywcy. W tym roku rolę lisa pełnił Szczepan Pawełczyk, która jechał na Rumbie. Jest to impreza organizowana u nas cyklicznie i w tym roku odbyła się już po raz trzydziesty piąty!
Wszyscy najbardziej obawiali sie o pogodę, z którą w ostatnich dniach było różnie, ale raczej nieszczególnie, czyli zimno, wiatr i deszcz przechodzący w ulewę. Na szczęście udało nam się wstrzelić w "okno pogodowe", było w miarę ciepło, a przede wszystkim nie padało. Jeźdzy zaczęli się schodzić do klubu koło 10, niestety nie było wśród nich Ani Matusiak, więc na powtórkę sprzed roku w postaci pysznego śniadania nie było szans, była natomiast Ania Półtorak, która tradycyjnie przyniosła swoje pyszne tiramisu, czyżby znów coś przeczuwała? Po pochłonięciu tylu kalorii jeźdźcy śmiało mogli się wziąć do roboty, trzeba było przygotować sprzęt i rumaki, a potem także siebie, przecież stroje galowe wymagają odpowiedniej oprawy, makijaż i odpowiednie uczesanie jest konieczne! Męska część uczestników jakoś się tym nie przejęła, miała więc trochę więcej czasu na inne rzeczy. Koło 12 uczestnicy opuścili stajnię, wsiedli na konie i udali się na naszą ujeżdżalnię, gdzie po krótkiej rozgrzewce wysłuchali powitania wygłoszonego przez Kasię Furtak, a potem wyruszyli w pościg za Lisem. Długo go szukali, często mylili tropy, na szczęście równie często je odnajdywali, dzięki czemu w końcu przybyli na łąkę na Bielanach, gdzie już od jakiegoś czasu krążył Lis, czyli Szczepan na Rumbie. Lekko po 14 rozpoczęła się gonitwa, która zachwyciła wszystkich, świetnie uciekał Szczepan, dając prawdziwy popis swoich umiejętości i możliwości Rumby. Nie odstawali od niego goniący, którzy wykazali się wielkim sercem do walki i ambicją, nikt nie stał, wszyscy starali się jak mogli, aby złapać Lisa. To było naprawdę ekscytujące, kilkanaście koni pędzących z wielką prędkością, nagłe zwroty i zmiany kierunków, a w końcu ten najważniejszy moment, który kiedyś w końcu musiał nastąpić. Jak to mówią, "siła złego na jednego", Szczepan uciekał znakomicie, ale atakowany z wszystkich stron musiał ulec, po brawurowej szarży, kitę z jego ramienia zerwała Oliwia Fudali jadąca na Kairze!
Jak zwykle po gonitwie nastąpiła dekoracja, każdy z uczestników otrzymał tradycyjny kotylion, a zakończyła wszystko runda honorowa prowadzona przez nowego lisa, czyli Oliwię. W końcu przyszedł czas na odpoczynek, jeźdźcy mogli zsiąść z koni i rozprostować nogi po kilku godzinach spędzonych w siodle. Czekała na nich gorąca herbatka i ciasteczka, to była chwila na wspominki z trasy, na wymianę wrażeń z bliskimi, emocje opadały, ale endorfiny nadal działały, z twarzy wszystkich jeźdźców nie schodził uśmiech, miło było popatrzyć na radosne oblicza i posłuchać ciekawych opowieści. Ale w końcu trzeba było wracać, przecież w klubie czekały dalsze atrakcje, więc jeźdźcy dosiedli swoich koni, widzowie wsiedli do swoich aut i wszyscy ruszyli do klubu, gdzie czekał już gorący bigos, jak zwykle niezwykle smaczny! Były też pyszne ciasta na deser, to też już tradycja, może bardzo krótka, ale jakże smaczna! Emocje już dawno opadły, temperatura powietrza też znacznie spadła, z nieba spadał deszcz i te wszystkie spadki zmobilizowały nas do odpalenia ogniska, by ogrzać się w jego cieple i nacieszyć się jego magicznym blaskiem!

LISTA UCZESTNIKÓW:

1. SZCZEPAN PAWEŁCZYK –LIS - RUMBA
2. ALA FURTAK – MASTER - YODA
3. KAMIL SELWA - BUSZEL
4. ALEK WALCZY - LALA
5. ANETA PIETRZYK - CYCERO
6. AGA DOMAGAŁA - WERANO
7. OLIWIA FUDALI - KAIR
8. BASIA MACHOWSKA - ROHAN
9. JULKA CZUCZEŁO - WERA
10. KAROLINA FIGIEL - ELJOT
11. KASIA SIKOŃCZYK - ARKADIA
12. OLGA PAWEŁCZYK - APOLLO
13. ANIA PÓŁTORAK - GRUZJA
14. GOSIA MICHAŁEK - RUNDA
15. DOMINIKA JAKUBOWSKA -WAL 
16. TOMEK POWROŹNIK - RYCYNA
17. GRZESIEK FURTAK - KONTRMASTER -CEZAR

zdjęcia wkrótce

Uczestnicy Hubertusa

Hubertus cz.1

Hubertus cz.2

Hubertus cz.3