W dniach 16 i 17 czerwca odwiedziliśmy zaprzyjaźniony klub z Nawojowej Góry, aby wziąć udzial w organizowanych przez nich zawodach.

Decyzję podjęto niemal w ostatniej chwili, więc nie było czasu na specjalne treningi, dopasowywanie koni i jeźdźców, postanowiono, że na zawody organizowane przez Stajnią Rajdowo-Terenową w Nawojowej Górze pojedzie ekipa międzynarodowa i tym samym, same zawody zyskały status międzynarodowych! A to za sprawą dwóch Francuzek: Luisy Argan i Mayliss Daussy, które miały startować na Jagodzie, co wydawało się logiczne, bo ostatnich kilka tygodni sporo na niej trenowały. Ekipę uzupełniły Karolina Figiel i Aga Domagała, które już wcześniej przygotowywały się na Weranie do startu w innych imprezach, więc było im o tyle łatwiej. Dla całej ekipy były to pierwsze zawody wyjazdowe, co nie ułatwiało sprawy, ale dziewczyny dzielnie poradziły sobie z wszelkimi trudnościami!
Zawody rozgrywano w trzech konkurencjach, czyli ujeżdżenie, kros i skoki - można powiedzieć, że klasyczne WKKW, ale nie prowadzono ogólnej klasyfikacji w tej konkurencji, liczyly się tylko wyniki w poszczególnych próbach. Pierwszy dzień potraktowaliśmy jako przetarcie, nie udało się nikomu zająć miejsca na podium, ale tak postawa, jak i wyniki mogły satysfakcjonować. Natomiast drugi dzień był już zdecydowanie lepszy, w konursie do 60cm pierwsze miejsce zajęła Luisa Argan na Jagodzie, trzecia była Mayliss Daussy, która także jechała na tym wspaniałym koniu. Wysokie szóste miejsce zdobyła Karolina Figiel na Weranie, a Agnieszka Domagala miała najlepszy czas spośród tych, którzy zanotowali jakieś punkty karne.
Po tak dobrym przejeździe Jagody w średnich skokach, zdecydowano, że spróbuje swoich sił również w konkurs do 80cm. Tym razem dosiadała ją Mayliss i spisała się znakomicie, po czystym przejeździe zakwalifikowała się do rozgrywki. Tu przeszkody poszły jeszcze w górę, 100cm to wysokość, którą nieczęsto się skacze w naszym klubie, ale duet Mayliss i Jagoda spisał się znakomicie, znów czysty przejazd i tylko ułamki sekund zadecydowały o tym, że zajęły ostatecznie czwarte miejsce! Ale i tak wielkie brawa, podobnie jak dla całej ekipy!

 

zdjęcia

zdjęcia wykorzystane w relacji zrobili między innymi: Kasia Arak, Tomasz Domagała i Marek Fiegiel - dziękujemy!