I już po zawodach! Zgodnie z przewidywanimi emocji było naprawdę sporo!

W niedzielę 29 kwietnia rozegrano kolejne Wiosenne Zawody Klubowe, pogoda nie przejęła się nazwą i zgotowała nam piękny, letni dzień, pełen słońca i niebieskiego nieba! Wszyscy jeźdźcy postanowili dostosować się do warunków pogodowych i sami nie tylko pięknie się zaprezentowali, ale też pięknie pojechali! Wielkie gratulacje dla wszystkich startujacych, bo udowodnili, że byli bardzo dobrze przygotowani, a o zwycięstwie musiały decydować ułmaki sekund! 

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy startujący na dużych koniach, a co za tym idzie, skaczący duże przeszkody. Dodatkowo podzielono ich na dwie kategorie, seniorzy, czyli osoby, które ukończyły już osiemnaście lat oraz juniorzy, czyli jak łatwo się domyśleć, ci, którzy muszą jeszcze na to chwilę poczekać. W jedym i drugim przypadku rywalizacja była bardzo zacięta i wydaje się, że musimy pomyśleć o zakupie fotokomórki, bo chyba ona powinna rozstrzygać te zmagania. Wśród tych młodszych, najlepsza była Zofia Borys z Rumbą, tuż za nią przedstawiciel płci męskiej - Kuba Powroźnik z Kairem, a trzecie miejsce przypadło w udziale Julce Czuczeło i Rumbie. Najlepszą seniorką została Karolina Łakomy na Newadzie, druga była Magda Michalik na Eljocie, a trzecia Agnieszka Domagała na Weranie.

Po krótkiej przerwie potrzebnej na lekką przebudowę toru przeszkód i obniżenie wysokości przeszkód, zaprezentowali się jeźdźcy jadący na kucach. Wysokości przeszkód może rzeczywiście były mniejsze, ale umiejętności trzeba było zaprezentować równie wysokie, a może nawet wyższe, bo kucyki nie ułatwiają życia, wcale tak chętnie nie skaczą, a w dodatku niektóre z nich pierwszy raz w życiu brały udzał w takim wydarzeniu. Tu wygrała Julka Strumińska-Frydel jadąca na Werze, drugie miejsce zajęła Ania Półtorak na Winnetou, a trzecie Maria Orkisz na koniu Figaro.

Przed następnym konkursem potrzebna była trochę dłuższa przerwa ponieważ tor potrzebował całkowitej przebudowy, aby dostosować go do umiejętności młodych i początkujących jeźdźów, bo jak sama nazwa wskazuje był to Konkurs Młodego Jeźdźca. W nim też wyróżniono dwie kategorie, pierwsza, to jeźdźcy, którzy prowadzili swoje konie samodzielnie, w tej kategorii zwyciężyła Ania Michalik na Gruzji, drugie miejsce przypadło Natali Jurkowskiej na Newadzie, a trzecią zawodniczką okazała się być Iga Michalik dosiadająca Cycero. Wśród jeźdźców, którzy byli asekurowani najlepiej poradziła sobie Gabrysia Krawczyk na Figaro, druga była Ania Dębowska na Rundzie, a trzecie miejsce zajął Patryk Wójcik na Rohanie.

Pełne wyniki zawodów:

Skoki duże - junior:
 1.Zofia Borys - Rumba
 2.Jakub Powroźnik - Kair
 3.Julia Czuczeło - Rumba
 4.Justyna Wróbel - Rohan
 5.Dominika Jakubowska - Rumba
 6.Agnieszka Pikulska - Newada
 7.Pola Wawrykowicz - Eljot
 8.Uma Hajdo - Gruzja
 9.Katarzyna Sikończyk - Elegia
10.Klaudia Jacyno - Lala
11.Monika Gutowska - Gruzja
12.Milena Wodniak - Lala
13.Patrycja Kuśnierz - Rohan
14.Magdalena Cichopek - Newada
15.Julia Skiba - Eljot

Skoki duże - senior:
1.Karolina Łakomy - Newada
2.Magdalena Michalik - Eljot
3.Agnieszka Domagała - Werano
4.Oliwia Fudali - Cycero
5.Karolina Figiel - Werano
6.Klaudia Antkowiak - Werano
7.Aneta Pietrzyk - Jagoda
8.Barbara Machowska - Kair
9.Marysia Grochulska - Kair

Skoki kuce:
1.Julia Strumińska-Frydel - Wera
2.Anna Półtorak - Winnetou
3.Maria Orkisz - Figaro
4.Zofia Moczura - Runda
4.Dominika Ociepa - Wera

Konkurs Młodego Jeźdźca - aserkuracja:
1.Gabrysia Krawczyk - Figaro
2.Ania Dębowska - Runda
3.Patryk Wójcik - Rohan
4.Marcin Dzienia - Figaro
5.Jacek Rudzki - Winnetou

Konkrus Młodego Jeźdźca - samodzielni:
1.Ania Michalik - Gruzja
2.Natalia Jurkowska - Newada
3.Iga Michalik - Cycero
4.Wojtek Pałys - Cycero
5.Marika Świdzińska - Eljot

 

zdjęcia z zawodów, KMJ

zdjęcia z zawodów, kuce

zdjęcia z zawodów, duże konie

PLAN DNIA WEWNĄTRZKLUBOWYCH ZAWODÓW JEŹDZIECKICH 29.04.2018

8.00-8.30. zbiórka zawodników L
9.20 – wyjazd na rozprężalnie
10.00 KONKURS SKOKÓW KONIE DUŻE

ok. 12.00 oglądanie parcouru
12.30 KONKURS SKOKÓW KONIE MAŁE

13.30 zbiórka zawodników w strojach galowych przy ujeżdżalni
14.00 KONKURS MŁODEGO JEŹDŹCA

Jeźdźcy konkursów skoków mogą ustalić między sobą kto czyści konia przed a kto po konkursie, ale odpowiedzialność za konia i stan sprzętu wszyscy ponoszą solidarnie.
Na zawodach obowiązują stroje galowe.