10 czerwca 2017 roku odbył się Integracyjny Dzień Dziecka w Ośrodku Rekreacji i Rehabilitacji Konnej „Tabun”, pod hasłem „ Małe i duże mitologiczne podróże”.

Była to kolejna akcja o charakterze lokalnym zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” pod patronatem Prezydenta miasta Krakowa, we współpracy z „ORiRK Tabun”, Fortem 39 „Olszanica” oraz władzami Dzielnicy V oraz Dzielnicy VII.
Tegorocznym motywem imprezy były mity greckie dlatego też uroczystość rozpoczęła się od prezentacji uczestników zajęć hipoterapii w helleńskich strojach. Następnie na ujeżdżalni grupa doświadczonych jeźdźców zaprezentowała spektakl „Narodziny Pegaza”. Odbył się także przejazd Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej w strojach z epoki. Tradycyjnie przyjęliśmy do naszej stajni nowego konia, Cezara, którego rodzicami chrzestnymi zgodzili się być państwo radni z dzielnic VII i V, pani Marzena Garzeł i pan Edward Tarczałowicz.
Po zakończeniu części oficjalnej rodzinne drużyny przemierzały teren Ośrodka na którym rozmieszczono rozmaite atrakcje, gry i zabawy (m.in. strzelanie z łuku, labirynt Minotaura, Syzyfowe prace, Puszka Pandory, przejażdżki na Pegazach). Pogoda była dla nas łaskawa. Całość imprezy dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
W Dniu Dziecka wzięło udział 45 rodzin, w tym około 80 dzieci zarówno uczestników zajęć hipoterapeutycznych, sympatyków jak i mieszkańców w. w. Dzielnic.

zdjęcia z imprezy - Ola Staszewska