W niedzielę 23 października 2016 roku na terenie naszego Ośrodka odbyły się kolejne Jesienne Mistrzostwa Tabuna.

Już tradycyjnie rozegrano je w konkurencja ujeżdżeniowych. Przygotowano dwa programy, jeden dla jeźdźców bardziej doświadczonych, o większych umiejętnościach jeździeckich, drugi dla osób o krótszym stażu jeździeckim. W tym roku obowiązywał program L-2R-K oraz P - próba ujeżdżeniowa do srebrnej odznaki jeździeckiej. W obu konkursach wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób, a oprócz naszych zawodników pojawili się też reprezentanci zaprzyjaźnionego klubu z Nawojowej Góry. 
Jako pierwszy przystąpili do rywalizacji zawodnicy startujący w konkursie klas P, konkurs ten rozpoczął się o godzinie 10. Wzięło w nim udział dwudziestu pięciu zawodników wśród, których najlepiej została oceniona Julka Strumińska jadąca  na Newadzie. Drugie miejsce zajęła Kasia Sikończyk na Lali, a na trzecim miejscu sklasyfikowano dwie osoby, Zuzę Jędrys na Darze oraz Kamila Selwę na Arkadii. 
Konkurs klasy L rozpoczął się o 13.30, w nim również rywalizacja była bardzo zacięta, o czym dobitnie świadczy fakt, że na pierwszym miejscu uplasowały się dwie osoby, Marianna Gawron na Newadzie oraz Alek Walczy na Rumbie. Zaledwie pół punkta zabrakło do nich zawodniczce z Nawojowej Góry Indze Gasek.
Jak podkreślała pani Renata Kurleto - sędzina główna naszych zawodów, startujący w obu konkursach zawodnicy wykazali się wysokimi umiejętnościami jeździeckimi oraz bardzo dobrym opanowaniem programu i przy tak wyrównanym poziomie startujących o końcowej kolejności decydowały drobne niuanse. I tu trzeba zaznaczyć, że warto zwracać uwagę nawet  na najdrobniejszy szczegół wykonywanego przez nas przejazdu, bo różnica pół punkta może zadecydować o zwycięstwie!
Po każdym z konkursów odbywała się uroczysta dekoracja zwycięzców, którym wręczono nagrody rzeczyowe, natomiast wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe kotyliony.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim udanych startów, a licznie zgromadzonym widzom dziękujemy za przybycie!

pełne wyniki konkursku klasy L

pełne wyniki konkursu klasy P

 

zdjęcia cz.1